DSP 2017 – czyli jak zacząć przygodę z blogowaniem na nowo!

No witam witam, tak dawno mnie tutaj nie było…
Ale to się zmieni!

Kilka dni temu natrafiłem na informację o kolejnej edycji konkursu Daj się poznać, tworzonego przez Maćka Aniserowicza. Postanowiłem, że będzie to doskonała okazja by nauczyć się czegoś nowego i ponownie zaprzyjaźnić się z blogiem, na którego już od dłuższego czasu nie zaglądałem… ależ wstyd! W związku z rozpoczęciem tej przygody na nowo postanowiłem odkurzyć też szatę graficzną. Niestety wymaga jeszcze kilku szlifów i w momencie pisania postu na blogu znajduje się standardowy szablon Eordpressa. Ale dosłownie na dniach to też się zmieni. Co do samego udziału w konkusie: jestem ostatnimi czasy zafascynowany tematyką VR i bardzo jestem ciekaw czy uda mi się zrobić coś co przyciągnie choćby kilka osób przed ekrany swoich telefonów. Wykorzystam technologię WebVR i stworzę prostego shootera, coś w stylu strzelnicy. Wspomogę się frameworkiem A-frame, a gdy starczy czasu to chciałbym również sprawdzić jak wypadnie React w wersji VR.

Bardzo się cieszę, że zebrałem się w sobie aby wystartować. W przeszłości takie skoki na głęboką wodę wychodziły mi tylko na dobre. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie 😉 Konkurs DSP 2017 jest tą wymarzoną, idealną okazją by rozkręcić to moje pisanie i przy okazji nauczyć się też czegoś nowego.

I to tyle. Być może trochę mało jak na wpis po tak długiej nieobecności, ale grunt to wyrobić sobie dobry nawyk pisania, a ja mam to właśnie w planach. Życzę sobie i pozostałym uczestnikom wytrwałości. Wiem, że gdy ma się także inne obowiązki to ten blog, choćby najładniejszy na świecie, odchodzi gdzieś na boczny plan. Bądźmy dobrej myśli 😉